Autor: Saša Stojadinović   |  12.10.2014. - 19:10 h  |   Kategorija: Rukomet
Požarevac pobedio Šabac

U sklopu 4. kola prve lige Centar u rukometu, ŽRK Požarevac je savladao ŽRK “Mačva“ iz Šapca rezultatom 22:21(15:13).

Utakmicu koju smo označili kao izuzetno važnu, Požarevljanke su dobile bez neke sjajne igre jer se igralo rastrzano i bez posebno osmišljenih akcija na obe strane. Na poluvreme se otišlo sa dva gola razlike, a nastavak je doneo otprilike isti odnos snaga do deset minuta pre kraja, kada gošće izjednačuju i u nekoliko prilika imaju šansu i da povedu. Nestrpljiva igra na obe strane proizvela je mnogo grešaka a u toj pometnji bolje su se snašle domaće i privode utakmicu kraju uz osvajanje dva važna boda.

U narednom kolu igra se svojevrsni Braničevski derbi jer se sastaju ekipe sa pete i česte pozicije u kome će Požarevljanke gostovati ekipi ŽRK “Kučevo”.