Autor: Saša Stojadinović   |  26.10.2014. - 10:10 h  |   Kategorija: Rukomet
Furioznih 10 minuta požarevačkih dama

Požarevačke rukometašice su u subotu u SC Požarevac savladale gošće iz Loznice rezultatom 27:23.

Utakmica se igrala u okviru 6. kola Prve lige Centar a obe ekipe su bile iz donjeg dela tabele iz koga pokušavaju da pobegnu. Sličan kvalitet doprineo je da malobrojni ljubitelji rukometa kojih je bilo čak manje nego aktera na terenu, vide izjednačenu borbu u prvom delu igre. Ipak, tokom prvih trideset minuta uglavnom su gošće vodile sa po gol ili dva prednosti. ŽRK “Požarevac“ je poveo tek u 27 minutu, da bi ekipa ŽRK “Loznica Grad“ ipak stigla da izjednači te se na odmor otišlo rezultatom 12:12. Drugo poluvreme proticalo je kao i većina prvog, pa su i tada Lozničanke uglavnom imale vođstvo. Domaće igračice su ipak održavale prednost suparnika na gol razlike, sve do deset minuta pre kraja. Tada su Požarevljanke dodale gas i deset minuta držale svoju mrežu netaknutom a u istom periodu čak 7 puta pogodile gol. Taj period igre, ispostavilo se, bio je nenadoknadiv za Loznicu, tako da su u poslednjih nekoliko minuta, domaće igračice rutinski privele utakmicu kraju za konačan rezultat 27:23.

U narednom kolu, ŽRK “Požarevac“ gostuje u Beogradu ekipi Junior 2, koja trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli, odmah ispod Požarevca

Sudije: Petko Dondić i Ognjen Lakićević (Beograd)

ŽRK POŽAREVAC - Sedmerci: 3(2) Isključenja: 6 min

Goudiabu 3, Damčević 1, Knežević M. 2, Lukić M. 2, Milutinović 4, Mitić, Mitrović-Bogdanović 11 (2), Nenadić, Pešić, Ristić, Spasojević, Stanković 2, Stojanović 2, Štrbac,

ŽRK LOZNICA GRAD - Sedmerci: 3(3) Isključenja: 6 min

Vlajnić 4, Janjić 3 (3), Jovanović, Kaitović Ta. 2, Kaitović Ti. 1, Kukić, Marković, Matić 2, Mitrović, Petrović K., Polić, Selmanović 2, Simić 8, Trajković 1,

Ispravka

Usled permutovanja imena kluba koji je igrao sa ekipom ŽRK "Požarevac" a koji je takođe iz Loznice, u tekstu se potkrala jedna nenamerna greška.

Zamenivši ŽRK "Loznica Grad" sa ekipom ORK "Loznica" koja se takmiči u istoj ligi i zauzima devetu poziciju na tabeli, kazali smo u tekstu da i Požarevac i Loznica zauzimaju donji deo tabele, iako je zapravo ekipa "Loznica Grad" na poziciji broj 5. Izvinjavamo se ekipi iz Loznice i čitaocima na propustu.