Autor: Saša Stojadinović   |  16.02.2015. - 19:02 h  |   Kategorija: Rukomet
Dame trijumfovale u Beogradu

Proteklog vikenda rukometašice Požarevca zabeležile su novu, osmu pobedu za redom.

Ovoga puta Požarevljanke su trijumfovale na gostovanju u Beogradu, nad ekipom ŽRK "Voždovac 1955", direktnim konkurentom za mesto koje vodi u baraž za Super ligu Srbije. Posle veoma teške i neizvesne utakmice, u kojoj su domaće igračice tokom većeg dela utakmice vodile, gošće su smogle snage da zabeleže vredne bodove. Naime, u prvom poluvremenu domaće igračice su se bolje snašle i imale psihološku prednost domaćeg terena i podršku navijača. Igračice  ŽRK "Požarevac" su utakmicu počele u grču i pod imperativom pobede, a imajući u vidu da je utakmica proglašena za utakmicu visokog rizika, što ih je dodatno sputavalo, te je domaćin na poluvreme otišao sa prednošću od 4 gola razlike, 19:15. U nastavku igračice Požarevca su počele mnogo borbenije, agresivnije i snažnije u odbrani, te su domaćinu dozvolile da u nastavku susreta postigne samo 9 golova. Proradile su u napadu, nastavile da rešetaju gol domaćina i polovinom poluvremena uspele da poravnaju rezultat. Od tog trenutka vodila se neizvesna borba u igri gol za gol. U završnici susreta, igračice Požarevca sačuvale su prisebnost, smirenost i posle veoma teške borbe zasluženo kući nose dva veoma važna boda. Ovom pobedom Požarevljanke su preuzele treće mesto na tabeli od ekipe ŽRK "Voždovac 1955". Drugi konkurent ekipi ŽRK "Požarevac" za mesto koje vodi u baraž, ekipa ORK "Beograd" izgubila je u Loznici, tako da Požarevljanke sada imaju  dva boda više od ekipe "Voždovac 1955", a četiri od ekipe ORK "Beograd".

Narednog vikenda, tačnije u nedelju od 17 časova, ekipa ŽRK "Požarevac" igra pred domaćom publikom, takođe veoma važan meč protiv ekipe ŽRK "Sloga" iz Petrovca, trenutno drugoplasirane ekipe na tabeli, te će ta utakmica biti i derbi 14. kola. Biće to dobra prilika za ljubitelje sporta, posebno rukometa, da vide jedan zanimljiv i lep susret trenutno dugoplasirane i trećeplasirane ekipe u Prvoj rukometnoj ligi Srbije za žene.