Autor: Saša Stojadinović   |  02.03.2015. - 16:03 h  |   Kategorija: Rukomet
Pobede domaćih superligaša

U 15. kolu Super rukometne lige Srbije ekipe Rudara i Požarevca su ostvarile važne pobede u borbi za opstanak.

Ekipa Rudara je pred svojom publikom savladala favorizovani Železničar iz Niša rezultatom 35:27. Igrači Rudara su igrali agresivno kako u napadu tako i u odbrani, pa im je takva igra donela rezultata. Ekipa Rukmetnog kluba Požarevac je teže došla do trijumfa protiv direktnog konkurenta za opstanak. Požarevljani su pobedili ekipu Planinke iz Kuršumlije sa 33:23.Krajni rezultat ne pokazuje koliko je bila teška utakmica za Požarevljane, koji su bolje otvorili meč. Posle deset minuta igre Požarevljani su se odlepili na tri gola razlike, ali posle je usledio pad u igri koju gosti iz Kuršumlije koriste i uspevaju da izjednače rezultat na 10:10. Trener Požarevca Rundić traži tajmaut, posle koga Požarevljani uspevaju da dobiju prvo poluvreme u svoju korist 14:13.U drugom poluvremenu ekipa Požarevca je krenula agresivnije u napadu i totalno poremetila protivnika pa vrlo brzo dolaze do 5 golova prednosti. Do kraja utakmice Planinka nije smogla snage da preokrene utakmicu i ekipa Požarevca polako uvećava prednost.

U sledećem kolu Požarevac putuje u Kać gde će igrati portiv Jugovića, dok će Kostolčani na megdan u Kuršumliju gde će igrati protiv ekipe Planinke.

izvor: Boom93.com