Autor: Saša Stojadinović   |  16.03.2015. - 14:03 h  |   Kategorija: Rukomet
Podela bodova u Požarevcu

U 17. kolu Super muške rukometne lige Srbije MRK Požarevac igrao je nerešeno sa Partizanom iz Beograda.

Pred domaćom publikom ekipa Požarevca bila je na korak od pobede nad favorizovanom ekipom Partizana, ali ipak gosti iz Beograda su uspeli da osvoje bod. Ekipa Požarevca je dobro počela utakmicu. Jaka odbrana i sigurnost u napadu omogućila je Požarevljanima vođstvo koje nisu ispuštali do kraja poluvremena . Ekipa Partizana nije uspela u prvom delu igre da pronadje svoj ritam i Požarevljani odlaze na odmor sa 13:9. Rukometaši Požarevca nastavljalju i drugo poluvreme tamo gde su stali i uspevaju da održavaju prednost od 4 gola razlike. Ipak, oko 50. minuta utakmice nastupio je pad u igri i ekipa Partizana uspešno koristi da bi smanjila prednost. Publika je prisustvovala pravoj drami u poslednjim minutima. Kapiten domaćina Čavaljuga je promašio nekoliko "zicera" i omogućio gostima da izjednače. Ipak u poslednjem minutu sviran je sedmerac za Požarevljane, koji je realizovan. Ipak u poslednjem napadu na utakmici igrači Partizana pronalaze rupu u odbrani domaćina i poravnavaju rezultat na 21:21. Ovim rezultatom utakmica je završena.

U sledećem kolu rukometaši Požarevca putuju u Šabac gde će se sastati sa ekipom Metaloplastike.