Autor: Saša Stojadinović   |  10.04.2017. - 21:04 h  |   Kategorija: Ostali sportovi
Futsaleri obezbedili Drugu ligu

Večeras je, u okviru dvadesetog kola Druge futsal lige, grupa Zapad, KMF Požarevac savladao KMF Bellatores i tako obezbedio naredne godine učestvovanje u jedinstvenoj drugoj ligi.

U sistemu futsal takmičenja naredne godine se četiri druge lige (“Vojvodina”, “Beograd”, “Zapad” i “Istok”), stapaju u jednu koju će činiti ovogodišnji drugoplasirani i trećeplasirani timovi. Kako je u Drugoj ligi Zapad KMF “Požarevac” pobedom nad Šapčanima i matematički obezbedio treće mesto, tako će se naredne godine u Hali sportova gledati još kvalitetniji futsal.

Što se utakmice sa Bellatoresom tiče, gosti koji su došli sa sedmoricom igrača nisu imali prevelike ambicije što je pokazao i krajnji rezultat koji je glasio 8:1 za domaće.

Već na poluvremenu bilo je 3:1 a golove su postigli Vasović u 4. minutu za Šabac, i po gol braća Simić i Nikola Gostojić za Požarevac. Do kraja su golove još postigli Vladan Simić u 22. i 33. minutu, Miloš Đorđević u 26. i 39. minutu, kao i Vladan Radosavljević u 28. minutu.

U narednom, pretposlednjem kolu, Požarevljani gostuju ekipi “Olimp“ u Vrnjačkoj Banji.