Autor: Saša Stojadinović   |  20.07.2014. - 22:07 h  |   Kategorija: Ostali sportovi
Požarevački vaterpolisti doživeli poraz

Rezultatom 13:11, VK “Požarevac“ je izgubio drugi meč Druge vaterpolo lige Srbije u kome je ugostio ekipu VK “Senta“.

Iako smo u najavi ovog meča već govorili da su gosti izraziti favoriti u ovom meču, to nisu pokazali u bazenu. Malo je nedostajalo da mladi vaterpolisti iz Požarevca naprave veliko iznenađenje i sačuvaju bodove ali je ipak iskustvo presudilo da ti bodovi odu u Sentu. Prva četvrtina završena je rezultatom 2:4 za goste u kojoj su domaći za razliku od prvog meča protiv Jagodine od početka zaigrali bez treme i održali neku vrstu rezultatske neizvesnosti. Kada se u narednom periodu igre od njih očekivalo da nastave u istom ritmu došlo je do neočekivanog pada u igri i samo jednog gola, dok su gosti postigli četiri pa se na poluvreme otišlo rezultatom 3:8 za ekipu Sente. Kada su svi u publici pomislili da će iskusni gosti sačuvati veliku prednost i u trećoj četvrtini, dogodilo se naglo buđenje vaterpolista Požarevca. “Ajkule“ su u tom periodu napravile seriju od čak 5:1 pa se u poslednju deonicu ušlo sa rezultatom 8:9 za goste. Potom je usledilo neverovatno uzbuđenje na samom početku poslednjeg dela igre kada je ekipa Požarevca najpre izjednačila a zatim čak i povela sa 10:9. Ipak, tada je čini se nastupila “psihologija“ pa je od same pomisli da se može doći do velike pobede došlo do nekoliko grešaka domaćih što su gosti iskoristili i postigli još tri gola do finiša. Na kraju, sve gledaoce je malo razgalio gol koji je u poslednjim sekundama za domaće postigao golman Boris Stojanović, šutiravši sa svog gola.

Narednu utakmicu VK “Požarevac“ posle zamene domaćinstva ponovo igra kod kuće protiv ekipe “Mladost“ iz Pančeva, u subotu, 26. jula.