Autor: Saša Stojadinović   |  27.08.2014. - 23:08 h  |   Kategorija: Rukomet
Požarevljani nerešeno sa Izraelskim šampionom

Večeras je počela “Nedelja rukometa“ u Sportskom centru Požarevac. Čast da otvore ovu rukometnu svečanost imale su ekipe MRK Požarevac i Hapoel Rišon iz Tel Aviva koja se inače ovde nalazi na pripremama.

Otvaranje “Nedelje rukometa“ je bilo kakvo se samo poželeti može. Izuzetna rukometna predstava viđena je na parketu Hale sportova, a novi superligaš iz Požarevca pokazao je da kada bude imao podršku publike nijednoj ekipi u prvenstvu neće biti lako da kući odnese bodove. Pre zvižduka koji je označio početak, razmenjeni su pokloni pa je direktor SC Požarevac Nenad Mitić sa čelnicima kluba gostima iz Izraela poklonio suvenire koji asociraju na Požarevac, dok su gosti svojim domaćinima poklonili monografiju Hapoel Rišona. Favorit na papiru, najtrofejniji klub Izraela bio je već viđen sa dvocifrenom razlikom na svom kontu na kraju utakmice, ali se izabranici Srđana Rundića sa time nisu složili. To su pokazali već tokom prvog poluvremena kada su na kraju gubili samo sa tri gola razlike, 12:15. Zanimljivo je da su usled koškanja igrača na kraju poluvremena isključena trojica domaćih igrača, tako da su prvi minuti nastavka doneli nesvakidašnju sliku i odnos snaga šest prema tri. Kada su se kompletirali, Požarevljani nastavljaju sa čvrstom igrom što je učesnike Lige šampiona zateklo pa se nisu uspeli odvojiti na više od 3 gola razlike. Zadnjih deset minuta igrači MRK “Požarevac“ nošeni publikom izvlače iz sebe poslednje atome snage i uspevaju da sustignu a potom i povedu u samom finišu meča. Međutim, gosti ipak izjednačavaju i uspevaju da izbegnu poraz te se ipak završilo, čini se, realnim rezultatom 26:26. Sutra tim iz Izraela igra sa kostolačkim Rudarom a utakmica počinje u 20 sati.