Autor: Saša Stojadinović   |  29.09.2014. - 10:09 h  |   Kategorija: Sportski centar
Remi u Kostolcu

RK “Rudar” Kostolac savladao je u okviru super rukometne lige na svom terenu ekipu beogradske Crvene zvezde rezultatom 24:24 (13:14).

Rukometaši Kostolca, uprkos povredi kapitena Miloševića i izmenjenoj ekipi u odnosu na proteklu sezonu, uspeli su da u 17. minutu imaju minimalno vođstvo (9:8). Posle vođstva gostiju dočlo je do izhednačenja u drugom delu igre u 57. minutu zahvaljujući prvenstveno odličnim odbranama mladog Urankara.  Do kraja utakmice preciznim pogocima Dragutinovića, Nedeljkovića, Petrovića i Dimitrijevića uspeli su, na zadovoljstvo mnogobrojne publike u Kostolcu, da izbore remi. Gosti su bili sasvim solidni, prvenstveno golman Simić sa devet odbrana i najbolji strelac Šotić, ali nisu uspeli da iskoriste isključenja dva igrača Kostolčana i zabeleže pobedu. Sve u svemu, zaslužena podela bodova.

RUDAR: Urankar (5 odbrana, sedmerac), Rajičić (6 odbrana,  sedmerac), Šućurović, Ivošević, Avramović, Vladić, Dragutinović 6, Babić 1, Nedeljković 4, Nedeljkov, Marijanović 3, Petrović 6 (1), Merdović, Dimitrijević 4 (1), Milošević.

CRVENA ZVEZDA: Simić (9 odbrana), Cupara (2 odbrane), Vuković, Popović, Dimitrić 2, Alčaković 3, Todorović 3, Protić, Antelj 4, Radoničić 1, Šotić 8, Nešovanović 3, Matičić, Babić, Medenica, Milutinović.